+48 501 093 527ul. Sułkowicka 2/4 Budynek Belvedere Residence – I piętro, Warszawa

ZAJĘCIA GRUPOWE

Pilates to bardzo precyzyjna gimnastyka, gdzie głównie pracujemy na głębokich obszarach mięśni. Trudno jest ćwiczyć samemu, ale jeszcze trudniej w dużej grupie. By dobrze zrozumieć repertuar metody, ważne jest, aby skupić się na lekcji i we właściwy sposób interpretować wskazówki instruktora. W studio pilates w Warszawie proponujemy, aby przystępując do zajęć grupowych, najpierw skorzystać z treningów personalnych, co najmniej z „Pakietu Start”, aczkolwiek najlepsze efekty uzyskamy po 10-30 sesjach.

Ćwiczymy w małych, kameralnych grupach, 3-8 osób. Treningi utrzymujemy w odpowiednim tempie, tak aby zajęcia były dynamiczne, ale ciało nie było zbyt przeforsowane. Przystępując do zajęć grupowych, nie możemy mieć żadnych dolegliwości bólowych ani być w trakcie leczenia. Wymagana jest również znajomość obsługi sprzętu (reformer, chair).


 

RODZAJE ZAJĘĆ GRUPOWYCH:


 

Pilates Mat; W lekcji tej wykorzystujemy klasyczny zestaw ćwiczeń na macie, bazujący na tradycyjnej metodzie J. Pilatesa, charakteryzujący się dynamicznymi i płynnymi przejściami między pozycjami. Zajęcia polecane dla każdego. Lekcja składa się z dwóch części: zestawu ćwiczeń z klasycznego repertuaru, utrwalającego wzorce ruchowe i funkcjonalną sprawność oraz ćwiczeń uzupełniających np. z ciężarkami, piłkami, obręczami pilates, poduszkami równoważnymi czy stretching.

Pilates Reformer/Chair/Mat; To lekcja z wykorzystaniem dużych sprzętów i maty, prowadzona w systemie obwodowym. Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy i każda wykonuje swój zestaw ćwiczeń. Dla osób początkujących przydzielamy reformer i matę, a dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych reformer, chair lub matę.

ODKRYJ SWOJE CORE

Lub napisz do nas

Sprawdź także podstronę FAQ, gdzie być może znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania

Core Studio
ul. Sułkowicka 2/4
Budynek Belvedere Residence – I piętro

00-746 Warszawa