+48 501 093 527ul. Sułkowicka 2/4 Budynek Belvedere Residence – I piętro, Warszawa

NA CZYM ĆWICZYMY?

PILATES REFORMER

Łóżko MVe® Reformer to specjalistyczny przyrząd do ćwiczenia metodą Pilatesa. Mimo, że jest to urządzenia opracowane już dawno temu przez Josepha Pilatesa, w Polsce to wciąż nowość. Joseph Pilates zaprojektował to urządzenie dla rehabilitacji rannych podczas I wojny światowej, gdy był internowany w obozie, w którym pracował jako pielęgniarz.

MVe® Reformer to urządzenie, które pozwala oderwać się od ćwiczeń na macie i pozwala wykonywać ćwiczenia nawet osobom, które mają np. problemy z kręgosłupem. Na łóżku, można wykonać od 200 do 400 różnych ćwiczeń. Ćwiczenia możemy wykonywać w pozycji siedzącej, w klęku, leżąc na plecach, brzuchu, na boku i w pozycji stojącej, poza tym z różnym obciążeniem i w różnym zakresie ruchu. Pozwala skupić się na poszczególnych partiach mięśni i na precyzyjnie wykonywanych ruchach.

W studio pilates w Warszawie, podczas ćwiczeń na MVe® Reformerze pokonujemy opór sprężyn, przesuwając ruchomy wózek wzdłuż szyn. Ćwiczymy mięśnie, poprawiamy stabilizację kręgosłupa oraz ułożenie ciała. Zaletą ćwiczeń na tym urządzeniu jest między innymi możliwość dostosowania oporu do umiejętności ćwiczącej osoby, większa niż w ćwiczeniach na macie kontrola nad ułożeniem nóg i kręgosłupa, a przede wszystkim – urozmaicenie treningu.


ćwiczenia na kręgosłup Warszawa
trening personalny Warszawa Mokotów


PILATES CHAIR

Wykorzystanie krzeseł MVe® Chair to całkowicie nowatorskie podejście do zajęć grupowych i treningu ciała.

MVe® Chair to stabilna platforma/siedzisko, z ruchomym nożnym pedałem na sprężynie o kilkustopniowym obciążeniu. Lekki, prosty w obsłudze przyrząd oraz wygodne siedzisko sprawia, że można na nim leżeć, siedzieć, ustawiać ciało w różnych pozycjach dla pozyskania ciekawych rozwiązań treningowych. Dodatkowo wykorzystując drobne akcesoria typu: obręcze, piłeczki, można tworzyć nieskończoną kombinację ćwiczeń pilates.

Krzesło daje nam możliwość rzeźbienia, nóg, pośladków, ramion, pleców, podczas gdy mięśnie brzucha pozostają wciąż napięte. Łączenie wielu elementów ruchu umożliwia prowadzenie płynnego treningu pilates i utrzymanie tętna na optymalnym poziomie do spalania kalorii.

PILATES MAT

Pilates na macie ma szerokie zastosowanie szczególnie dla osób, które nie mogą się forsować, są po długiej przerwie lub po kontuzjach, ale i dla tych którzy dopiero poznają metodę zapoczątkowaną przez Josepha Pilatesa. W zajęciach zwracamy szczególną uwagę na technikę ruchu, naukę precyzyjnego wykonania ćwiczenia, a także na oddech.

Osoby zaawansowane praktykują dynamiczną formę pilates, opartą na płynnym łączeniu ćwiczeń w danym zestawie czy też wykorzystaniu w zajęciach technik tańca. Utrzymując odpowiednie tempo zajęć nie tylko rzeźbimy i wysmuklamy ciało, ale również spalamy kalorie.

W treningach Pilates Mat wykorzystywane są również drobne przybory typu: obręcze, piłki (małe, duże, z obciążeniem), taśmy.

studio pilates

Core Studio
ul. Sułkowicka 2/4
Budynek Belvedere Residence – I piętro

00-746 Warszawa